Proč lidé chodí do kina?

Pokud se podíváme na výsledky průzkumů posledních měsíců, zjistíme, že většina respondentů nepovažuje kino za adekvátní zábavu či dostatečný kulturní zážitek anebo si jim kino zdá zbytečně předražené. Na druhou stranu je zajímavé, že vždycky, když jdeme do kina, tak je narvané k prasknutí až má člověk pochyby o tom jestli stále platí jeho rezervace, kterou provedl odpoledne. Co tedy všichni ti lidé v těch namačkaných sálech hledají a jaké jsou skutečné důvody, proč se sem rádi vracejí? To se Vám pokusíme přiblížit právě v tomto článku.

1. Každý si to nemůže dovolit

Prvním, a zároveň asi nejdůležitějším faktem je to, že Česká Republika nepatří k jedné ze zrovna nejbohatších zemí a většina rodin s dětmi si kino pro celou rodinu zkrátka nemůže dovolit. Nebavíme se o lidech, kteří raději investují své peníze do jiných koníčků, bavíme se o lidech, kteří si nemohou dovolit žádné volnočasové aktivity, protože zkrátka počítají každou korunu.

2. Češi jsou nároční diváci

Dalším faktem je to, že český divák je náročný divák. I pravidelný návštěvník kina si pečlivě vybírá film, na který půjde tak, aby z kina neodcházel znechucen. Nejdůležitějším kritériem při výběru filmů jsou jejich recenze, a to je možná i dobře.

3. Češi dokážou docenit kvalitní film

Více jak 30% Čechů chodí do kina minimálně jednou měsíčně. Přitom moc nehodnotí, o jaké kino se jedná, cenu zadownload (9) vstupenku nebo třeba obsazenost sálu. Nejdůležitějším faktem pro výběr kina je prvotní výběr filmu – aby se promítal v požadovaném čase a znění (Český nebo originální dabing). Divák, který chce vidět Matrix v originálním znění s titulky je ochotný dát za lístek klidně dvojnásobnou cenu, hlavně, že dostane to, co chce.

4. Hlavní motivace k návštěvě

Pokud se budeme ptát Čechů na jejich skutečný důvod návštěvy kina, odpoví přibližně takto: 40% dotázaných vnímá kino jako zábavu nebo uvolnění, 27% zde chodí kvůli velkému plátnu a audiovizuálnímu zážitku, 22% chce prostě vidět svůj oblíbený film, 11% se zde chodí seznamovat a zbytek dotázaných prostě z nudy.

admin

View more posts from this author