Nejslavnější filmové hvězdy všech dob

V dnešním příspěvku jsme pro Vás sestavili žebříček těch nejslavnějších filmových hvězd všech dob. Mnozí z nich se nám vryli hluboko do paměti, za což vděčí několika Hollywoodským trhákům, v nichž si svoji věčnou slávu získávali dlouhá léta, jiným na to stačil jediný film. Která jména nám tedy uvízla nejvíce v paměti a proč tomu vlastně tak je? Tady je pět jmen.

1. Eddie Murphy

Člověk, který si díky své prořízlé puse a přirozenému vystupování vydobyl vlastní hvězdu na choddownload (8)níku slávy. Známe ho hned z několika komedií, z nichž nejznámější jsou Cesta do Ameriky, Policajt v Beverly Hills nebo záměna. V sérii filmů Zamilovaný profesor hrál Murphy dokonce hned několik hlavních rolí zaráz, kdy bylo stejného principu využito v novějším snímku Norbit.

2. Nicolas Cage

Americký herec, režisér a producent. Oscara získala za nejlepší mužský výkon v hlavní roli za romantické drama Leaving La Vegas. Má za sebou úspěšné snímky jako Skála, Město andělů, Lovci pokladů, Ghost Rider nebo Čarodějův učeň.

3. Angelina Jolie

Je držitelkou Oscara ze nejlepší vedlejší roli ve filmu Narušení a Zlatého glóbusu ve snímcích George Wallace, Gia a Narušení se před započetím herecké kariéry živila jako modelka. Mezi filmy, které rozhodně stojí za shlédnutí, patří Nebezpečná síť, Lara Croft – Tomb Raider nebo Mr.&Mrs. Smith.

4. Scarlett Johanssonová

Je tu s námi již více jak dvacet let, ale svou slávou si vydobývá až nyní. Ve svém věku jedna a třiceti let získala BAFTA za nejlepší herečku v hlavní roli ve filmu Ztraceno v překladu, my ji však známe hlavně z filmů Sám doma 3, Ostrov, Ironman, Avengers, Pod kůží či Lucy.

5. Patrick Swayze

Stal se slavným doslova přes noc. Stalo se tak ihned po premiéře snímku Hříšný Tanec. Díky této slávě pak ztvárnil mnoho dalších rolí ve filmech jako je Duch, Zkurvená noc, Univerzální uklízečka, Jump, The Beast (Bestie)