Nejlepší režiséři všech dob

Dnes pro vás máme stupnici těch, kteří tvoří ty úžasné snímky, nad kterými se každý den rozplýváme. Jsou to právě režiséři, kteří to mají celé na povel.

1. Alfred Hitchcock

Mistr napětí, který dokáže do filmu vložit neuvěřitelně silnou, dusivou a neočekávanou atmosféru. Vzpomínáte na jeho filmy – Psycho, Okna do dvora, Na sever západní linku,…?

2. Martin Scorsese

Jeho filmy jsou celosvětové, bezchybné a mění celou kinematografii – Casino, Mafiáni, Vlk z Wall Street

3. George Lucas

Star Wars: Epizoda II. , III. , IV. , ano, Většina z nás ho má spojeného s duchem hvězdných válek. Jedná se také o jeho tři nejúspěšnější filmy.

4. James Cameron

Má za sebou několik převratných filmů, jako je Titanic (11 Oscarů) nebo technicky unikátní Avatar, na jehož pokračování se již teď těší celý svět. Další snímky: Vetřelci, Terminátor 2, Zúčtování…

5. Peter Jackson

Je režisér z Nového Zélandu, který se stal nadějí pro všechny nové začínající filmaře. Natočil totiž celou trilogii Pána Prstenů, která ho dovedla finančně zajistit a plnit si svoje sny.

6. Charles ChaplinCharlie_Chaplin_with_doll

Co lze říci k naprosté legendě filmu, která patřila mezi jeho první tvůrce vůbec? Narodil se ve Velké Británii a má na svědomí stovky němých filmů, v nichž sám hrál a zároveň je režíroval.

Nejlepší z nich jsou: Cirkus, Kid a Diktátor

7. Christopher Nolan

Režisér nových Batmanů se narodil v Londýně a inspirací pro jeho počátky kariéry snímky ze slavné série Star Wars. Jeho filmy se řadí k tomu nejlepšmu v posledních letech, je velmi divácky oblíbený, zejména pro svůj osobitý styl, který dokáže filmům propůjčit.

Tři nejlepší snímky: Temný rytíř, Dokonalý trik, Počátek

8. Francis Ford Coppola

Držitel čtyř Oscarů a celkem devíti nominací se narodil v Detroidu, jeho filmy jsou typicky americké, avšak s nádechem specifického umění – Kmotr, Kmotr 2, Apokalypsa

9. Tim Burton

Velký režisér, jehož dílo sice nesedne každému, ale divák, který si ho oblíbí, na něj rozhodně nedá dopustit. Můžete si být jisti jednou věcí, pokud jste viděli jeden z jeho filmů, ty ostatní zaručeně poznáte taktéž – Střihoruký Edward, Velká ryba, Ed Wood

admin

View more posts from this author