Nejlepší filmové soundtracky všech dob

Jestli existuje věc, na kterou divák u filmu často zapomíná, pak je to právě hudba. Přesně ta utváří tu pravou atmosféru, kterou si dnes vychutnáváme v kinosálech. Které soundtracky byly ty nejlepší?

1. Hvězdné války: Epizoda IV: Nová naděje

John Williams se tady zasloužil o jedny z neslavnějších filmových melodií.

2. Pomáda

U ní snad není nad ničím diskutovat. Jeden velký hit za druhým!

3. Temný rytíř

Hanse Zimmero a James Newton Howard jsou ti, kteří se zasloužili o vskutku strhující hudbu ke druhému návratu temného rytíře. Každý, kdo tento film viděl, musí vědět, že špičková hudba, která byla ve filmu použita, je vskutku excelentní a sama o sobě utváří atmosféru celého filmu.

4. Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

Složit hudbu pro celovečerní film rozhodně není jednoduché, s tímto nelehkým úkolem si však hravě poradil Howard Shore a nechal tak vzniknout nádherným melodiím, které nás ve snímku provázejí působivou krajinou i velkolepými bitvami.

5. Once

Pokud si chcete poslechnout soundtrack určený pro romantické duše, tak toto je jeden z nich. Poděkovat za ně můžeme Markétě Irglové. Nic sladšího už snad ani nenajdete.

6. Harry Potter

Pohádková atmosféra, přímo harry-potter-and-the-deathly-hallows-trailer-hits-the-web-video-6f199ae35bkouzelná hudba, přesně to potřeboval Harry Potter ve svých začátcích. Bez oné magické hudby by nemohla vzniknout legenda tak, jak ji známe hned. Za soundtrackem stojí John Williams a Alexandre Desplat.

7. Piráti z Karibiku

Hans Zimmer stvořil tuto strhující hudbu, kterou zná celý svět. Doprovázela nás pak ve všech čtyřech filmech o známých pirátech.

8. Titanic

Nebýt Jamese Hornera, možná by Titanic nikdy neměl takový úspěch. I tady totiž hudba dotvořila tolik romanticky-dramatickou atmosféru, která nás všechny uchvátila.

9. Avatar

Je dalším filmem Jamase Camerona, který nás svým soundtrackem dostal. Hudbu má na svědomí Leona Lewis a Jomes Horner.

10. Tenkrát na Západě

Poslední příčku si zasloužil film tenkrát na západě, díky Ennio Morriconeovi,který složi mimo jiné hudbu k filmům Transformers, Forrest Gump nebo Petr Pan

admin

View more posts from this author