Ještě lepší zážitek při sledování filmu

Pokud patříte mezi vášnivé fanoušky filmů a zároveň toužíte po tom, vychutnat si svůj film v prvotřídní kvalitě, aby se to pro vás stal opravdu jedinečným zážitkem, máme pro vás dobrou zprávu, žijete v tom správném věku.

Kinematografie totiž zažije velký posun dopředu. Dolby chce konkurovat IMAXu vlastními kinosály s projekční technologií Dolby Vision.Společnost Dolby Laboratories byla v poslednVieShow_Theatre-IMAXích letech často skloňována se systémem Dolby Atmos, který představuje špičku v profesionálním ozvučení kinosálů. Tento revoluční zvukový formát obohatil od roku 2012 přes 700 kin po celém světě. Celkové příjmy Dolby za fiskální rok 2014 činily 960,2 milionu dolarů, což je třikrát více než za stejnou dobu zvládl IMAX, který se však může pochlubit více než 800 kinosály. To byl možná jeden z důvodů, který Dolby přiměl pro vylepšení.

Firma Dolby totiž oznámila nový projekt Dolby Cinema, který se má stát konkurentem technologie IMAX. Tato velkoformátová obrazovka bude umět promítat filmy pomocí technologie Dolby Vision, jež kombinuje video s vysokým dynamickým rozsahem (High Dynamic Range) a s další přísadou, kterou společnost zatím úspěšně drží v tajnosti. Nebude chybět ani zmíněné ozvučení Dolby Atmos.

Technologie HDR umožňuje lépe reprodukovat rozsah osvětlených a zastíněných částí scény, jež se nacházejí mezi nejsvětlejší a nejtmavším bodem. Kina Dolby Cinema mají být vybavena projekční technologií Dolby Vision, která přinese realistický zážitek ze sledování filmů díky věrnému zobrazení barev. Barevná škála lépe odpovídá tomu, co člověk skutečně vidí. Černá je prý opravdu černá.

Nová technologie Dolby Vision přinese filmovým fanouškům zcela nekonvenční zážitek z filmu. Díky Dolby Vision ihned pochopíte, proč jste se na film vydali do kina Jackpot City. Kvalita promítání na televizní obrazovce nemůže této moderní technologii konkurovat. Vyplatí se nešetřit a dopřát si tento jedinečný požitek v kině.

Dolby na systému údajně pracovala celé desetiletí a tvrdí, že kontrastní poměr její nové technologie daleko převyšuje jakékoliv jiné obrazové technologie na současném trhu. “Vizuální a zvukový zážitek přenese diváka do děje jako nikdy předtím. Dolby Cinema bude pro diváky ten nejatraktivnější způsob, jak sledovat filmové novinky,” řekl Kevin Yeaman, generální ředitel společnosti Dolby Laboratories. Nový projekční systém by měl zpočátku používat dva laserové projektory Christie 6P 4K, které by měly být později vylepšeny o HDR.

První promítání filmů pro Dolby Vision by se mělo přijde v roce 2016 do ČR.

admin

View more posts from this author