Dokumentární filmy online ke shlédnutí

Když se řekne dokument, co si pod tím představíte? S největší pravděpodobností na vás vyskočí například již notoricky známý Objektiv od České televize. Je úžasné, že celých 800 epizod je k dispozici ke shlédnutí zdarma. Tím však výčet dokumentů zdarma zdaleka nekončí. Česká televize přišla i s dalšími dokumentárními cykly, mezi než lze zařadit například cyklus Kmeny zabývající se různými subkulturami ve společnosti.

Zatímco někteří lidé preferují určitým způsobem americký styl dokumentárních filmů s tendencemi celou věc poněkud dramatizovat za účelem většího diváckého zážitku, ostatní se rádi poohlédnou i po dokumentech více vědeckých – a přitom mohou být rovněž amerického původu.

Jednou z celebrit dokumentárního filmu byl například americký astronom, kosmolog, astrofyzik, autor a popularizátor vědy Carl Sagan. Carl Sagan proslul se svoji sérií dokumentárních filmů o vesmíru. Vyprávění mu šlo opravdu skvěle – a tak jeho série dala vzniknout jedné z nejucelenějších tematických dobrodružství pro milovníky dokumentárních filmů.

Jaké další dokumentární filmy lze sledovat online?

* Megaopravy
* Mnohé válečné dokumenty
* Technické divy světa
* Stavební katastrofy
* Vteřiny před katastrofou
* Podzemní města
* Město v odpadcích
* Tajemství vesmíru

DocumentaryDokumentárních sérií existuje mnoho – některé z nich jsou méně, jiné více divácky náročné. Spojuje je však jedno – přinášejí vědění. Televizní zábavě se mnohdy nedá vyhnout. Například dny po prohýřené noci jsou často ideální příležitostí pro sledování dokumentů online. Nebojte se prozkoumat celý archiv ČT, kde najdete bezpočet dokumentů. Pokud vám ani to nebude stačit, lze jen doporučit například web spotter.tv, případně již ověřenou klasiku YouTube.

Velice zajímavým počinem je projekt promitejity.cz, díky němuž lze například založit vlastní filmový klub – takový koncept je oblíbený především v alternativních klubech, kde se taková promítání konají více méně pravidelně. Výborné na tomto modelu je, že poznáte lidi, kteří se zajímají o podobná témata. Nezbývá než si objednat oblíbený nápoj a začít sledovat dokument, který jste ještě neviděli. A kdo ví, třeba to bude lepší než jej sledovat o samotě.

admin

View more posts from this author