3 komedie, které stojí za shlédnutí

Komedie je úžasný žánr. Co si budeme povídat, nějakou tu komedii viděl opravdu každý. Horší to je, když si pustíme komedii, která ale není vůbec vtipná a dokonce trapná. To si potom člověk dvakrát rozmyslí, jaký filmový žánr zvolí pro večerní zábavu. Zatímco nepovedený horror se může celkem snadno zvrtnout v dobrou komedii, špatná komedie se může zvrtnout ve skutečný horror.

Proto si většinou před filmem příběh proklepneme na webech jako csfd.cz nebo iprima, kde si lze také prohlédnout televizní program a film si užít klasicky u telky se vším, co k tomu patří – tedy například nucené přestávky s reklamou, které se mohou (a nemusí) změnit v užitečnou kratochvíli k diskusi o filmu, návštěvě ledničky a podobně.

A protože různé seznamy a žebříčky nám každým dnem pomáhají najít nové filmy ke shlédnutí online, nabízíme vám seznam 10 komedií, které jste možná neviděli nebo které rozhodně stojí za shlédnutí.

Tak pojďme na to.

New Kids Turbo

Neotřelý scénář této Nizozemské akční komedie zaujme a nepustí. Partička kamarádů z městečka Maaskantje ztratí práci a rozhodnou se, že přestanou platit. Jejich rozhodnutí se však poněkud zvrtne a z původně malé iniciativy se stane celonárodní záležitost.

The Onion News

The Onion NewsZajímavé na tomto filmu je, že vznikl díky fanouškům stejnojmenného internetového deníku, který se specializuje na novinářské kachny a účelově si dělá z médií a lidí legraci. Počin hodný sobotního filmu dozajista pobaví – přinejmenším se divák pozastaví nad absurdností situací, které se ve filmu objevují.

The Truman Show

Komedie by nebyla kompletní bez miláčka publika Jima Carreyho. V roli Trumana Burbanka prožívá od svého narození život ve městě, které je přeci jen trošku jiné. Tou zvláštní odlišností je fakt, že Truman ve skutečnosti žije v obrovských filmových ateliérech a celý jeho život je jednou velkou reality show. Tou reality show, která již 30 let baví celý svět. Přijde Truman na skutečný stav věcí a opustí život před kamerou?

admin

View more posts from this author