Tentokrát jsme pro vás sestavili žebříček těch nejlepších hororů podle Českých a Slovenských fanoušků. Pokud tedy toužíte po filmovém zážitku, při kterém se vám rozklepou kolena, pokračujte dále ve čtení tohoto článku.

1. Ti druzí

Klasická duchařina, která stojí za to.

2. Sawhqdefault (1)

Saw, je dnes již několikadílný horor, který získal ocenění hned dvakrát po sobě. Má v sobě zkrátka nějaké kouzlo, díky němuž dokáže udržet pozornost diváků.

3. Faunův labyrint

Fascinující podívaná a skvělý příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých a strašidelná pohádka, která získala tři oscary.

4. V zajetí démonů

Horor vypráví příběh o vyšetřovatelích paranormálních jevů, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. Zde se utkají s mocnou démonickou bytostí. Přímo strhující podívaná!

5. Kruh

I kruh má několik pokračování, přičemž ani jeden z dílu neztrácí na své kvalitě. Kdo by věřil příběhu, že existuje videopáska, která je plná obrazů z těch nejtíživějších snů?

6. Úsvit mrtvých

Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje celou populaci. Mrtví však neumírají, stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a snaží se dostat k masu živých. Film se s ničím nepáře, hned od první minuty vás hodí rovnou do akce.

7. Sirotek

Po zhlédnutí tohoto snímku na Esther rozhodně nezapomenete – je tak sladká, inteligentní, tvůrčí a duševně chorá…

8. REC

Když hasiči dorazí na místo požáru, ozve se z domu strašidelný křik. Tím začíná jedná velká noční můra a unikátní dramatická televizní reportáž. Buďte při ní svědky!

9. Ať vejde ten pravý

Outsider Oskar se jednoho dne seznámí s trochu zvláštní Eli. Jejich přátelství bude nuceno přežít těžkou zkoušku. Eli je totiž upírka.

10. Identita

Vražedná detektivka. I tak to lze říci. Skupinka lidí, která je odříznutá od světa, ale jedinci začnou postupně umírat. Je jasné, že vrahem musí být jeden z nich. Nebo snad ne?